Vysokorychlostní internet: Nepropásněte termín pro aktualizaci Digitálních technických map

Blíží se klíčový termín pro zadavatele projektů vysokorychlostního internetu. Připravte se včas a zajistěte si úspěšnou realizaci svých projektů.

10. 7. 2024
Dotace z OPTAK

Všichni žadatelé, kteří chtějí využít vlastní infrastrukturu pro projekty zavedení vysokorychlostního internetu v rámci aktuální výzvy OPTAK, musí do 31. července 2024 vložit potřebné údaje o svých sítích do Digitálních technických map (DTM). Tímto krokem se nejen vyhnete možnému zamítnutí projektu, ale také přispějete k efektivní správě a ochraně technických sítí v České republice.

Klíčové kroky pro úspěšnou registraci

  1. Zadání údajů do DTM: Do 31. července 2024 je nutné vložit všechny relevantní údaje o vaší síti do Digitálních technických map. Produkční prostředí DTM bylo spuštěno 1. července 2024 a registrovat se můžete na https://dmvs.cuzk.cz/portal.
  2. Veřejná nabídka k využití sítí: Zveřejněte nabídku k využití vaší infrastruktury, například na vašem webu, a poskytněte MPO seznam prvků (ID DTM), které jste schopni a ochotni umožnit využít.
  3. Nepodáváte projekt? I pro vás platí povinnost! Pokud jste vlastníkem technické infrastruktury, i na vás se vztahuje povinnost zadávat údaje do DTM podle zákona č. 47/2020 Sb. o zeměměřičství. Údaje je nutné také průběžně aktualizovat.

Proč je zadávání údajů důležité?

  • Ochrana investic: Zadáním údajů do DTM chráníte vlastní investice a přispíváte k prevenci poškození další infrastruktury.
  • Efektivní správa: Sdílením dat zvyšujete celkovou kvalitu, spolehlivost a bezpečnost inženýrských sítí v ČR.

Potřebujete pomoc?

Pokud si nevíte rady se zadáváním údajů do DTM, obraťte se na www.bconetwork.cz, kde vám poskytnou bezplatné poradenství.

Nezmeškejte tuto příležitost a zajistěte si úspěšnou realizaci svého projektu včas.

Kontaktujte nás na adrese enovation@enovation.cz nebo na telefonním čísle +420 222 523 549 a domluvte si termín individuální konzultace.

Domluvte si konzultaci

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.