Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Výdaje na výzkum a vývoj v Česku stále rostou

Necelých 78 mld. korun vynaložily na výzkum a vývoj (VaV) v loňském roce veřejné a soukromé subjekty.

24. 10. 2014
Dotace pro podnikatele

Necelých 78 mld. korun vynaložily na výzkum a vývoj (VaV) v loňském roce veřejné a soukromé subjekty. 

 

Částka zaujme v porovnání s rokem 2009, kdy bylo investováno jen 51 mld. Uvedl to Český statistický úřad (ČSÚ) s tím, že VaV aktivity loni pomohly vygenerovat 1,91 % HDP země. Podílem VaV výdajů na HDP se Česko dostalo mezi průměr EU. Oproti dřívějšku začali více investovat podnikatelé.

 

Zdroj: deník GovDaily

 


 

Více o aktuálních možnostech podpory výzkumu a vývoje se můžete dozvědět v našem seriálu na serveru probyznys.info 

 

Naše specialistka na projekty mezinárodní spolupráce, Alexandra Krejzová, v článku Mezinárodní programy: Když česká podpora financování vývoje nestačí shrnuje příležitosti, které českým firmám přináší zapojení do mezinárodních (neboli komuniárních) programů.

 

Daniel Žáček, odborník na dotační programy na podporu výzkumu a vývoje, ve svém článku Do soukromého sektoru míří miliardové dotace. Mají podpořit výzkum a vývoj přibližuje způsoby, jakým projekty výzkumu a vývoje podporuje Technologická agentura ČR (TAČR).

 

Nepříliš známý způsob snížení nákladů na podnikové inovace představuje Michal Pácal, jehož parketou jsou především dotační programy OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Jak již na názvu článku Daňové odpočty: neprávem opomíjená možnost podpory výzkumu a vývoje vyplývá, Michal zde o nedotačním způsobu podpory formou daňového zvýhodnění.

 

Pokud vaše firma plánuje výzkumné či inovační aktivity, neváhejte a kontaktujte naše odborníky, kteří vám poradí, jaké způsoby podpory financování jsou vhodné právě pro váš projekt.

 

Využijte zelené linky 800 190 163 nebo emailu enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.